| DariaCurca11 a întrebat:

Buna!
Cum sa fac ca mama si tata sa ma lase sa adopt un catel? Asta e povestea :
Eram cu 4 fete si 1 baiat e langa scoala un catel si i-am dat mancarea de la noi si au venit 2 profi si au zis ca daca nu le dam 2 mere, omoara cainele. Le-am dat mere si l-au lasat pe catel, e mic micut si vreau sa o fac pe mama sa ma lase sa il adopt, sa nu moara.Va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Vrei sa spui ca au venit 2profesori si va-au cerut mere ca sa nu le omoara catelusul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un câine trebuie hrănit, îngrijit, spălat, trebuie să cureți după el, dacă nu stai la curte trebuie să-l plimbi, până se obișnuiește cu singurătatea cântă toată noaptea, să nu zic de cazul în care vrei să-i faci vaccin etc.
Mai vrei câine?

Poți și să cauți pe cineva care poate avea grijă de el (vecini, rude, prieteni).

| BadAngel3 a răspuns:

Eu nu inteleg. Cum sa vina 2 profesori si sa spuna ca omoara cainele daca nu le acorzi 2 mere? Pare putin suspicios.