| Pinghel_Gina_1978 a întrebat:

cum sa incep...in ultimul timp iau note destul de mici...un 8 la engleza...6in teza la mate si sunt clasa a 6 a si voiam sa va intreb daca aveti niste rezumate sau niste prezentari orice materiale din astea care credeti ca i ar interesa pe profi... vreau mult sa mile maresc media de final de semestru nu ca parintii ma cearta dar e faza ca eu sunt la hasdeu si vreau mult sa iaumile si intra 9 a la hasdeu si imi trebuie medii mari ...in ultimul timp abia mai reusesc sa iau cate un 10... in clasa a 5 a am avut media anuala 9'66
Va rog mult daca aveti vreo prezentare de carte ceva...la romana e foarte complicat... e o poveste pentru alta intrebare
Ms anticipat

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti intra la un liceu bun furand munca altora. O sa ai medii mari daca le meriti si daca esti capabil sa le obtii prin munca ta. Furtul, pe langa ca este ilegal, imoral si umilitor, nu te poate ajuta sa iti cladesti o viata

| Andreei555555 a răspuns:

Lasă, oricum nu conteaza ce note ai, daca ai peste 5 este chiar bine (Pentru mine cel putin)
Eu zic sa te relaxezi si sa astepti sa ajungi in a VIII-a, fix atunci te pui pe invaţat cât sa ei note bune, nu conteaza mediiledupa parerea mea, pentru mine 5 sau 10 este fix acelasi lucru. big grin In cazul examenelor este alta treaba, acolo vreau sa iau note cat mai mari.