| ayramredcode a întrebat:

Cum scap de virusul de pe yahoo! messenger cu Steve Jobs? (ofer fundita happy )

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Descarca,instaleaza si ruleaza MalwareByte Antimalware de aici
http://www.TPU.ro/......cat-acest/
Apoi idem faci cu ->>> DrWeb Cureit
DESCARCA DrWeb Cureit DE AICI ftp://ftp.drweb.com/pub/drweb/cureit/launch.exe
Opreste antivirusul si inchide toate programele din calculator, inchide si conexiunea internet si apoi ruleaza programul apasand butonul Start in fereastra deschisa.Confirma lansarea apasand butonul OK si asteapta sa scaneze programele active din memorie si cele din startu***ca programul se lanseaza in scanare direct opreste-l apoi fa-i update si apoi bifeaza optiunea complet scan si clik OK! Dupa scanare dai REMOVE OBJECTS!

Pe cel de la care ai luat virusul, sterge-l din lista de prieteni si da-i ignore.
Succes!

1 răspuns:
| Rafaello21 a răspuns:

Instaleaza un antivirus si fa o scanare de sistem si baga virusii in carantina. Poate merge.