| Todescu_Maria_1988 a întrebat:

Cum setez sa nu mai primesc like si comentarii la poza de profil?

10 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Nu poti seta sa nu primesti deloc comentarii si like-uri dar poti seta sa primesti numai de la prieteni.
Setari/Postari publice/Informatii publice din profil

| Adry05 a răspuns (pentru Lioana):

Ba poate sa seteze.
In loc de "pentru prieteni" alegi optiunea "just me". Ei pot sa vada poza dar nu pot sa reactioneze in niciun fel.

| Lioana a răspuns (pentru Adry05):

Nu exista opțiunea "just me" in setarile pentru pozele de profil. Am verificat înainte de a scrie. Nu vorbesc din amintiri. Te rog verifică și tu. Acea opțiune e disponibila la alte setări.

| Todescu_Maria_1988 explică (pentru Adry05):

Nu gasesc asa optiune pentru poza de profil

| Adry05 a răspuns (pentru Lioana):

Cum nu? Acum m-am uitat si o am. La poza acolo unde apare globul si aia prietenii dai si e mai just "just me/doar eu". Chiar am si folosit odata optiunea si era exact ce vrea ea. Poate e numa pe calculator, nu stiu.

| Todescu_Maria_1988 explică (pentru Adry05):

A da am reusit, multumesc!

| Lioana a răspuns (pentru Adry05):

Da. Ai dreptate daca te referi la setarea care se face din dreptul pozei "Cine poate vedea descrierea, aprecierile sau comentariile la poza mea de profil".
Eu ma refeream la setarea in care se alege cine poate posta comentarii la ea si like-ri, care se face din setari si care permite sa se vada descrierea si data postarii.

| Adry05 a răspuns (pentru Lioana):

Pai optiunea aia nici nu-i lasa sa mai posteze, doar sa vada poza. Stiu cum merge ca am folosit-o si eu.

| FarmNed a răspuns (pentru Adry05):

Scuze,intrebare te rog, cum fac sa pot posta la Public orice, dar sa primesc like sau comment doar de la Prieteni sau de la nimeni?

| AndreiRamoRamonika a răspuns:

Cum sa fac sa nu mau ma găsească nimeni pe nici un cont de Facebook