| Zellen a întrebat:

Buna big grin vreau sa slabesc. In curand ma apuc si de sport, dar stiu ca si alimentatia este foarte importanta! Nu mai mananc paine, trebuie doar sa renunt si la sucuri(de tot, ca am renuntat, mai beau rar) si dulciuri! sad si sa beau 2L de apa pe zi, si asta incerc. Amestecul de legume mexina congelate, daca le fac la cuptor sau la tigaie, doar cu foarte putin ulei, inabusine de fapt. E ok? si ce as mai putea sa mananc ca sa pot slabi? stiu ca trebuie sa renunt la carbohidrati. A si cartofii, daca nu sunt prajiti si sunt la cuptor, sunt ok sau trebuie sa renunt de tot?
FUNDA! happy

1 răspuns:
| Innsbruck a răspuns:

Buna! Uneori nu conteaza atat de mult ceea ce manaci ci conteaza mai mult cat mananci.Renunta la dulciuri, prajeli, cipsuri, fast food.
Mananca de 5-6 ori pe zi dar foarte putin, asa o sa ti se micsoreze stomacul si nu o sa-ti mai fie foame atat de tare.Cand simti nevoia de a manca ceva bea multa apa. Apa cu lamaie.
Mananca carne fiarta de pui,legume, frucute(in cantitati mici, nu exagerat) cartofi fierti, ciorbe de legume, peste si mai gasesti pe internet foarte multe alimente pe care le poti consuma