| Jack99 a întrebat:

Buna!
Daca mergi la facultate pe la 26 de ani cum te integrezi in colectiv?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ceva mai greu, pentru ca muiele de 19 ani care ajung la facultate, sunt in extaz ca nu mai sunt controlati de parinti, si au in cap doar alcool si "party". La 26 de ani o sa-i vezi ca pe niste maimute drogate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Care e diferenta intre unul de 19 si unu de 26? Daca stii sa socializezi in general te incadrezi., de esti inadaptat o sa fii asa indiferent de varsta.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca stii sa socializezi, nu inseamna ca iti va placea un colectiv fara minte.
Diferenta dintre pustani si barbati e colosala, chiar daca e vorba de 6-7 ani. Nu are legatura cu socializarea, pur si simplu nu ai ce face langa ei, sunt necopti.
*depinde si de facultate, unele atrag baieti calmi, altele, maimutele de care am vorbit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Si ce inseamna a fi copt., ce inseamna a fi matur. pe mine ma da gata termenul asta.
Comparand cum eram la 19 ani vs acum la 27. , da ma consider mai intelept dar atat., nu am interese neaparat diferite fata de cum eram atunci. Doar conceptiile in functie de necesitati.
Sunt asocial, anti-social cand sunt in compania celor de alta varsta in special mai tineri mise pare super-misto (in special ca ei cred ca as fi mai "matur", deci pornesc cu un + in interactiuniile respective)
Cat despre interactiunea cu fete., fetele natural trebuie sa fie mai tinere ca baietii datorita dezvoltarii inechilibrate intre sexe.

| Celcestietot a răspuns:

Buna! Conteaza cu ce fel de generatii apuci in clasa. La acea varsta ar trebui sa ai admiratia tuturor, esti un fel de sef happy.