| Grtj a întrebat:

Daca mie rau de masina, pot sa fac scoala de soferi? Daca eu conduc mi se mai face rau?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poti.
Si eu am rau de masina uneori, dar cand conduc eu, n-am nici o treaba.
Doar la oboseala mi s-a facut rau candva, eram atat de obosit incat stateam pasiv la volan: nu imi placea cum conduce "ala", si ma apuca greata. Apoi am realizat ca eu conduc.

| Denisa0954 a răspuns:

Nu! Atata timp cat stai cu privirea numai in fata nu ti se face rau. Si de obicei ti se face rau pentru ca pe timpul mersului ai alte preocupări, adică stai pe telefon, cu ochii în jos spre exemplu. Rau de miscare este dat de otolite, niste componente ale urechii care mențin echilibrul. Deci, când ai o altă direcție a ochilor in afara de cea de înainte, ti se va face rau

| lorena1gianinak a răspuns:

Poți sa faci școală de șoferi liniștit. Există pastile pentru răul de mașină și diverse soluții.