| mihela94 a întrebat:

Daca parintii mi-au donat mie si sotului un teren cu conditia sa nu putem vinde pana ei nu vor deceda suntem sau nu proprietari?

Răspuns Câştigător
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Daca a fost donat cu acte si a fost trecut pe numele vostru la Cartea funciara, atunci sunteți proprietarii terenului. Daca nu este cu acte, atunci in fata Legii nu sunteti proprietari nici după moartea lor.

1 răspuns:
| Emma30555 a răspuns:

Sunteți proprietari dar acel teren are acea clauza prim care nu puteți vinde