| georggyy a întrebat:

De aproape 4 luni nu mai sunt cum eram. Par mai retrasa, mai trista, nici eu nu stiu de ce am starea asta! Toti prietenii mei m-au parasit. Stiu ca oricum nu ar mai exista vreo metoda ca sa fim cum eram deoarece imi dai seama si ce "prieteni" erau. Ma simt exclusa. Nu stiu ce sa facrolling eyes. Prieteni/prietene am dar sunt de la alte clase si la randul lor au cel/cea mai bun/a prieten/a. Ce as putea sa fac in situatia asta?sad Prieteni noi? Poate... Astept raspunsurile voastre! KiSseSs`:*

Răspuns Câştigător
| ByLoREDaN a răspuns:

Ma roade curiozitateawinking de ce esti mai ''retrasa, trista si diferita de cum erai inainte'' si incercand sa raspund... Cred ca un prieten/a nu te lasa niciodata atunci cand esti diferita, cand esti ingandurata si suparata... E cel mai frumos lucru care 'leaga' prietenia, sa descoperi ce o afecteaza pe o persoana si sa te sbati sa o ajuti sa zambeasca sa treaca peste ganduri sau sa ii rezolvi problemele pe care acea persoana nu stie sau nu poate sa o faca. Prietenii? O sa te caute ei. Cand esti suparata e cea mai buna perioada pentru ai gasiwinking Si nu in ultimul rand, Nu esti exclusawinking poate de persoana de care ai vrea mult sa nu fi dar nu si de restul lumii.

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Te inteleg. Stiu ce inseamna asta. Si eu am avut perioade si perioade. Mereu alternez o perioada vesela cu una deprimanta. Momentan mi-am revenit cat de cat si sunt mai increzator. Incearca sa vezi poate ai neglijat pe cineva care ar fi dorit sa iti fie prieten. Cauta compania celor care vor sa iti fie prieteni cu adevarat si incearca sa te feresti de oamenii cu doua fete. Daca vrei imi poti lasa un id pe privat sa vorbim mai multe.

| Malvina24 a răspuns:

Ar trebui sa nu te mai gandesti la asta! tu te gandesti prea excesiv''sunt trista!'' si asa se si intampla! eu ma simt bine si singura uneori(si eu sunt mai retrasa) imi place sa-mi petrec timpul asa cum vreau eu(ies in oras la cumparaturi, desenez, fac teme, asc muzica dansez, ma uit la tv)
nu am deloc timp! si nu prea ies in oras! prietenii nu sunt totul in viata! bafta! si sa nu mai fi supi ca nu e bine! pup

cami
| cami a răspuns:

Iti spun eu : Depresivitatea adolescentiilor! Ai impresia ca doar tu treci prin asta, dar nu-i asa : si eu, si ala, si aia, toti la un moment dat am simtit asta. Eu descopar pe zi ce trece ca multi sunt in situatia mea/ a ta. Trateaz-o cu optimism.

| xjustfearless a răspuns:

Uite, nu inteleg de ce te retragi, nu prietenii tai te exclud, si tu te retragi fata de ei. Ei nu au ce sa faca, poate le-au pus cineva interdictie, incearca sa eviti ce faci si sa "intri" la loc.

App:ai grija cu curentul EMO

| georggyy explică:

@manny nu sunt genul sa imi tai venele sau etc. prefer sa ascult melodii. In fine acum mi-am mai revenit

| georggyy explică:

@ByLoREDaN nici eu nu inteleg ce legatura are dar in fine
Apropo, am gresit big grin *imi dau seama si ce "prieteni" erau. Scuzatiblushing

| Dianna a răspuns:

Toata lumea cred ca a trecut prin asta, si eu am avut perioade proaste si nu am avut prieteni langa mine pentru ca s`au dovedit a fi mai mult necunoscuti.Si o sa merg mai departe cu gandul ca o sa`mi gasesc si eu prieteni adevarati, carora pot sa le spun tot ce am pe suflet, sa impart si bune si rele happy ...Zambeste mai mult, nu mai fi trista, fruntea sus si arata`le tuturor ca esti puternica si nu te doboara niste prieteni falsi >big grin

| ByLoREDaN a răspuns:

Nu am inteles ce legatura are Emo cu dispozitia fetei sad?