| Dinu_Sebastian_1994 a întrebat:

Pe scurt am o problema cu vreo 2-3 tigani, problema fiind din cauza unui prieten de vreo 2-3 sapt, si ma enerveaza nu numai pe mn dar si pe prietenii mei. Intrebarea mea este daca sarim toti 7 pe ei (atatia prieteni in zona am ) ii facem sa inceteze sau nu? Sau prin alta metoda. astept raspunsurile voastre

Răspuns Câştigător
| Sweet155 a răspuns:

Niciodata sa nu te bati cu tiganii ca dupa aia nu te vor lasa in pace pana cand se razbuna pe tine.

17 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Urmezi sfatul lui tequilei1234! Cu bataia nu rezolvi nimic,nu sari ca sa nu-ti intri in necaz mare si intri in puscarie! Lasa-i in pace, ignora-i, te porti indiferent, daca el incepe prima problema, va trebui sa te ripostezi inapoi( daca ai facut cursuri de autoaparare)!

| Gonrax a răspuns:

Daca dupa ce-i bateti voi 7 ei vor veni vreo 30 (ca doar sunt tigani.)
Si apropo daca te vor gasi singur intr-o zi pe strada, de exemplu sunt acei 3 tigani si tu singur, nu cred ca poti sa-i bati, ca ei isi iau revansa oricand.
Eu zic mai bine sa nu.

Răspuns utilizator avertizat
| Gonrax a răspuns (pentru MrHello):

Exista, da, dar daca de exemplu se intampla cum am zis eu (sa te bati tu vs ei 3. ) Nu cred ca vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ignoră-i, cu bătaia nu faci decât să intri în probleme mai mari.

Răspuns utilizator avertizat
| WolfGhost a răspuns:

Fa le reclamatie la politie.
Politia au sa ii someze si au sa inceteze. Daca nu inceteaza, mai fa o reclamatie.
Apoi aplica legea lor, desi nu sunt sigura daca o sa i linisteasca.
E vorba de atitudinea si de caracterul tau ca om care ii va face sau nu sa inceteze.

| Empower a răspuns:

Oh, Doamne! Clar, NU! Prin violenta nu demonstrezi nimic. Sau esti genul ala de baiat care vrea sa para smecher?laughing nu, nu sari la bataie pentru ca nu e normal! Ba din contra, s-ar putea sa-ti faci mai multe probleme. E vorba aia. Indiferenta doare cel mai tare. Mereu am castigat cu indiferenta. Daca esti baiat destept, ii lasi in pace. Daca tratezi totul cu indiferenta o sa vada toata lumea si este desteptul in situatia astawinking merit si eu o funda pentru raspunsul asta?laughing :*

Răspuns utilizator avertizat
| Empower a răspuns:

Ma, iti spun eu cum sta cu baietii astia de cartier care sunt mari "smechierasi". Numai amenintarile sunt de ei, ca in rest nici alfabetul nu il stiu. repet, daca tratezi totul cu indiferenta o sa vada ca nu ii bagi in seama si renunta. Arata-le ca esti mai destept ca ei! Cel mai destept cedeazawinking daca te bati cu ei esti constient ca te trezesti cu inca 30 de tigani la usa casei, nu?

| Dinu_Sebastian_1994 explică:

Chestia e ca cu aceasta indiferenta tequila, m-am ales cu ochiul drept vanat si cu un sut in fund.

| Dinu_Sebastian_1994 explică:

Si inca ceva, prietenii de care vorbesc sunt genul ala care daca a dat cineva in tine, imediat sar toti

| Dinu_Sebastian_1994 explică:

Am stabilit pana la urma ce facem, urmam sfaturile voastre si daca se mai iau de noi si incep.sa ne injure si sa se traga suturi ii batem pana o sa se fereasca de noi, ca autoaparare. si nu am cum sa ma bat 1v3 pentru ca atunci cand ies afara ies doar cu prieteni

| Muse2001 a răspuns:

Vorbește cu un adult și spune ca ești agresat