| Larisamonica a întrebat:

Bună, de câteva zile sanii sunt umflata și când îi ating mă dor menționez ca trebuia sa îmi vina menstruația pe 28 și mia întârziat doua zile ( nu cred ca ar fi nici vorba de o sarcina pentru ca am făcut un test de sarcina și a ieșit negativ)

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.E normal sa te doara sanii in aceasta perioada, la fel cum e normal si sa intarzie menstruatia maxim 2-3 zile, chiar daca ai ciclul regulat.Nu inseamna ca automat esti insarcinata.De citit:

https://www.tpu.ro/......tenul-meu/

| Simpatic a răspuns:

Daca o durere de sani apare in timpul ciclului menstrual, este cunoscuta sub numele de mastodinie ciclica (durere de sani ciclica).