| just for me a întrebat:

de curand am aflat de o carte care se numeste "the wreck of the Titan " scrisa de Morgan Roberston.in aceasta cartea este vorba despre un vapor numit "Titan", construit aproape la fel ca Titanicul. povestea este similiara cu a Titanicului de asemenea.am citit ca Morgan Roberson se afla intr-o stare ciudata atuncia cad a scris cartea, parca putea vedea ce avea sa se intample.ideiile ii veneau fara sa stea pe ganduri.aceasta carte a fost scrisa cu 14 ani inainte de scufundarea Titanicului! el practic putea presimtii viitorul si chiar a facut cateva persoane sa isi anuleze biletul de calatorie.in cartea sa, Titanul se scufunda din acelesi motive, tot intr-o noapte de aprilie si oamenii mor cu sutele tot pentru ca nu sunt destule barci de salvare.sunt f interesata de aceasta cartea.pe net insa nu o gasesc decat in engleza si oricum nu as sta eu sa citesc la calculator pentru ca ma doare capul daca fac asta. iata intrebarile :ati auzit de aceasta carte? ati citit-o? cum a fost? unde o pot gasi si eu in romana? la bibioteca nu are ca a intrebat un prieten happy, mai stiti carti cu subiecte asemanatoare sau daca nu, chiar despre Titanic?

1 răspuns:
| Peppy a răspuns:

Interesantthinking
Poate ca el simtea o forta care il impingea sa scrie carteathinking
Foarte interesantthinking
Carti despre Titanic mai stiu...Mi-a placut Misterele Titanicului...