| alexfotbalpoli a întrebat:

Cati oameni au supravetuit dupa scufundarea Titanicului?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi mai multe informații aici, http://ro.wikipedia.org/wiki/RMS_Titanic
Pa, pa.

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Buna!

Din cate stiu..in jur de 500. Cei 500 supravietuitori au fost in mare parte femei deoarece la coborarea barcilor de salvare, prioritate au avut femeile si copii.Cat despre resul de 1500-1700, au inghetat in apele crude si involburate ale Atlanticului de Nord.In general supravietuitorii au fost cei cu un anumit statut social.Gandeste-te cate vieti irosite! Din cate imi amintesc, din unele informatii, printre supravietuitori se numarau si doi caini de companie.Iti recomand sa vezi filmul, in caz ca nu l-ai vazut.La mine este a 43-a oara de vizionare si tot nu ma satur.laughing

| slyde a răspuns:

Peste 1.500 de oameni si-au pierdut viata si in el erau 2227 de oamenibig grin in jur de 727 de oameni (APROXIMATIV)

| Azµre a răspuns:

Citez:
RMS Titanic a fost cel mai mare pachebot din lume când a plecat în călătoria sa inaugurală din Southampton, Anglia cu destinația New York, pe 10 aprilie 1912. La trei zile de la plecare, la ora 23:40 în data de 14 aprilie 1912, s-a ciocnit cu un aisberg și s-a scufundat la ora 2:20 în dimineața următoare, în urma căreia și-au pierdut viața 1514 persoane din 222
http://ro.wikipedia.org/wiki/RMS_Titanic

Ceea ce înseamnă 710 Supraviețuitori!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Circa 710 supraviețuitori.
Te pup!

| Barbie69 a răspuns:

Cam 500 maxim laughing

| ÐαɾκPαιɳteɾ a răspuns:

Eu stiu ca au supravietuit aproximativ 700 persoane (+ - animale, nu stiu exact) straight face