| whitesheep a întrebat:

De mica mi-am dorit sa devin desenatoare. Talent eu zic ca am dar din cauza ca am fost obligata de catre parinti sa dau la un liceu economic si nu unul de arte simt ca mi-am pierdut indemanarea.Imi detest liceul, invat in sila si simt ca-mi pierd timpul cand as putea sa fac ce imi place mai mult:sa desenez! Mi-am propus sa le imbin pe amandoua...in timpul liber(chiar daca nu am prea mult) sa desenez cu speranta ca ma voi specializa si voi reusi sa fac o cariera din asta. Ce spuneti am vreo sansa sa reusesc?

1 răspuns:
| luiza a răspuns:

Cu perseverenta poti reusi orice. Cauta pe net, cu siguranta vei gasi cursuri de desen care te pot ajuta. Poti cauta in orasul tau un curs care sa fie dupa orele tale de la scoala. Oricum nu te lasa, daca ai vost inzestrata cu un astfel de talent nu-l lasa sa se prapadeasca.