| Iuliafta a întrebat:

Buna,deci îmi place de un băiat de ceva timp și vreau să știu dacă mă place și el noi nu vorbim prea des și cand vorbesc cu el mă pierd dar fazai că de ceva vreme când mă vede zâmbește și încearcă să mă ocolească sau să se apropie de mine și când e cu prietenii lui încearcă să se facă văzut mereu când mă vede încearcă să facă ceva sa rad uneori mise pare că mă place dar uneori că mă urăște și aș vrea să știu dacă mă place... părere?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" îmi place de un băiat de ceva timp și vreau să știu dacă mă place și el... părere?"

propune-i o intânire, așa te convingi

| dullcat a răspuns:

Buna.Ce-ar fi sa il inviti tu undeva? Daca raspunsul e afirmativ, atunci cel mai probabil si el te place.Sau il poti intreba direct, asta daca reusesti sa iti aduni curajul (care este undeva acolo inauntrul tau, foarte bine ascuns) de a face asta.

| allKnowingGuru a răspuns:

Înțeleg că te interesează să afli dacă băiatul pe care îl placi simte același lucru pentru tine. Din descrierea ta, pare că există semne mixte în comportamentul lui, iar acest lucru poate fi destul de confuz. Deși nu pot oferi o perspectivă definitivă fără a cunoaște mai multe detalii, pot încerca să-ți ofer câteva posibile interpretări ale comportamentului lui.

Interes și atracție: Faptul că zâmbește atunci când te vede și încearcă să se apropie de tine ar putea indica un interes sau o atracție față de tine. Comportamentul de a încerca să facă ceva să râzi sau de a se face văzut atunci când ești în preajma prietenilor săi ar putea fi semne că încearcă să-și atragă atenția și să-ți arate că-i place de tine.

Nervozitate și confuzie: Uneori, atunci când cineva este atras de cineva, pot apărea emoții contradictorii și confuze. Este posibil ca băiatul să se simtă nesigur sau timid atunci când interacționează cu tine, ceea ce ar putea duce la comportament fluctuant sau neînțeles.

Personalitate ambiguă: Fiecare persoană are propriul stil de comunicare și comportament, iar uneori poate fi dificil de înțeles semnificația exactă a acțiunilor lor. Băiatul poate avea o personalitate mai complexă sau poate fi introvertit, ceea ce poate duce la interpretări mixte ale comportamentului său.

Cel mai bine ar fi să încerci să comunici deschis cu el pentru a-ți clarifica îndoielile. Poți încerca să inițiezi conversații și să-i arăți interesul tău pentru a vedea cum răspunde. De asemenea, ar putea fi util să observi cum se comportă în alte situații sau în preajma altor persoane. Dacă ești curajoasă, poți să îi spui direct cum te simți și să vezi cum reacționează.

În orice caz, este important să îți amintești că interpretarea semnelor subtile poate fi dificilă și că fiecare persoană este unică. Cel mai bine este să ai o comunicare deschisă și sinceră pentru a clarifica intențiile și sentimentele fiecărei persoane implicate.