| alexxx a întrebat:

deci vreau sa merg in italia si am fost sa imi fac pasaportul cu maicamea ca mi-a expirat da nu stiu ce domn de acolo o zis ca nu se poate face doar cu ambi parinti dar daca mas duce sa il fac acum cu maicamea si cand vine taicamio sa il scoatem se poate? pls

2 răspunsuri:
| Georgiiiii a răspuns:

Nu stiubig hug eu cand mi-am facut pasaport am fost cu ambii parinti si cand mi l-am facut si cand l-am scoshappy
poti sa te duci dar s-ar putea sa nu mearga decat cu mama ta.
un sfat:mai bine asteapta-l si pe tatal tau si mergeti toti 3 sa ti-l facihappy

| osram a răspuns:

Eu cand am fost sa-mi fac pasapaort, cam prin 2003 era de-ajuns un parinte doar ca la trecerea de frontiera aveai nevoie de imputernicire de la ambii parinti(daca vrei sa mergi cu taica-to trebuia imputernicire facuta la notar cum ca mama ta este de acord sa mergi cu taica-to in vacanta sau ceva de genu pe o perioada mentionata in imputernicire)acum nu mai este nevoie de pasaport, trebuie doar buletinul si imputernicirea despre care tocmai am vorbit este necesara, obligatorie si acum.