| M1sHu a întrebat:

Am un prieten care stie ceva o ghicitoare matematica sau cam asa ceva, si nu am putut s-o retin fiindca o spunea foarte repede suna cam asa "Doi la car, doi sub car, doi la roata carului...". O stie cineva?

Răspuns Câştigător
| AiEnmaa a răspuns:

La asta te referi? Doi în car, doi sub car, doi la roata carului, doi la oi, doi la boi, doi şi Stanciu suflă -n foi; iar Ica cu Florica, cu Marcel şi cu Dorel şed la foc că-s mititei. Câţi copii are mama?

| CoMyYySiAtat a răspuns (pentru AiEnmaa):

De curiozitate, care era raspunsul, 4?

3 răspunsuri:
| clauX a răspuns:

Nu are nici un inteles pentru ca nu este pusa nici o intrebare deci...
nu ai ce raspuns sa ii dai funda plz

| clauX a răspuns:

Sau poate se referea la familie :d... doi la car=tu si el impreuna
doi sub car = tu si el in pat si doi la roata carului = se referea la copil sau ceva de genu