| Lațcu_Mira_1999 a întrebat:

Bună!
Domnilor am și eu o întrebare prin care aș dori să îmi răspundeți foarte sincer,pentru că la fel ca și femeia, bărbatul poate fi foarte dificil.
Cum vedeți voi femeia "perfectă"?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Hatred a dat un răspuns interesant. Deși mi-ar plăcea mult o persoană ca mine în varianta feminină aș vedea anumite diferențe totuși necesare pentru că ar fi aiurea să anticipezi și să știi fiecare detaliu despre persoana respectivă.
Consider că o persoană poate fi perfectă în mai multe moduri. Desigur că o persoană e de fapt imperfectă în mai multe moduri însă mie îmi place să îi dau această însușire metaforică. O dau atunci când persoana respectivă mă iubește sincer, îi pasă de mine, oferă afecțiune, e deschisă. De acolo pleacă multe lucruri. O persoană mă poate iubi dacă suntem oarecum pe aceeași lungime de undă și dacă ne asemănăm din anumite puncte de vedere. Dacă ne potrivim înseamnă că avem trăsături care ne permit să apreciem lucruri comune, să avem valori asemănătoare. Cam așa persoane diferite pot fi perfecte în același timp.
Ce s-ar mai adăuga la această perfecțiune e înfățișarea care de asemenea poate lua diverse forme, modele extrem de atrăgătoare în felul lor însă care trebuie totuși să întrunească anumite condiții.
Am fost destul de vag și obiectiv, însă nu consider important să repet mereu când văd o asemenea întrebare ce aș prefera eu strict personal, totuși o parte din valoarea pe care i-o asociez eu iubirii este reflectată în ce am zis.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru T0T):

Bun raspuns si mersi de apreciere.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Atractia e involuntara asa ca degeaba imi imaginez eu fata perfecta una olimpica la mate la care i place scoala daca pe ma atrage aia proasta dar arata hot, degeaba visezi la asa ceva daca tu esti imperfect

| Dismally a răspuns:

Trebuie sa fie inteligenta, amuzanta si sa aiba un caracter placut, acestea sunt cele mai importante lucruri din punctul meu de vedere, resul sunt mai putin importante.

| ShaOfHatred a răspuns:

Ca pe mine doar ca in forma feminina.