| lakrymotsa a întrebat:

Buna dragilor! Am o problema, si am nevoie de voi! Deci am un samsung Gt 5320 si cand vreau sa intru pe net [pe tel] nu`mi merge imi apare DNS Failed, ce inseamna? Si ce trebuie sa fac ca sa`mi mearga? Va rog urgent urgent! [Apropo, netul este actiat am 100 MB]. Ajutati`ma. Si va doresc o primavara frumoasa alaturi de cei dragi! Ajutati-ma va rog, va implor
*Dau fundita!*

6 răspunsuri:
| wintermee11 a răspuns:

Buna! Nu ne-ai spus in ce retea ai cartela! adica ce operator? Numai bine.

| lakrymotsa explică (pentru wintermee11):

Orange !

| wintermee11 a răspuns (pentru lakrymotsa):

Ai incercat *100#? apoi apesi 7, pe urma 4.si urmezi instructiunile.e foarte usor.Vei primi setarile automat pentru configurarea telefonului la internet.Nu uita sa le salvezi.Mult succes!

| lakrymotsa explică (pentru wintermee11):

Nu merge! Tot DNS Failed imi apare! Nu stiu ce are!

| lakrymotsa explică (pentru lakrymotsa):

Oricum, multumesc frumos!

| wintermee11 a răspuns (pentru lakrymotsa):

Ai incercat sa intri pe site-ul lor? ai posibilitatea sa-ti faci setarile si de-acolo.lasand numarul de telefon.Numai bine! si succes.