| Pitica :X a întrebat:

Buna e adevarat ca papagalilor perusi nu le face bine painea? eu am un papagal si ii mai dau din cand in cand paine pentru ca am vazut ca ii place happy am auzit ca daca mananca paine o sa moara :-s sper sa nu fie adevarat...

Răspuns Câştigător
| Narfundo a răspuns:

Si eu le mai dau paine din cand in cand.am auzit ceva asemanator cu ce ai zis tu.ideea este sa nu uzi painea cand le-o dai, pentru ca le ramane in gat sad. Ai grija, nu uda mancarea pe care le-o dai.

1 răspuns:
| Alina0491 a răspuns:

Si eu am 2 perusi, insa nu stiu daca painea le face rau sau bine, nu le-am dat niciodata. Le dau doar mancare pe care o cumpar pentru ei si le mai dau salata sau varza... Oricum nu cred ca mor de la paine oh go on