| IhaveYouhave a întrebat:

Buna e chiar urgent trebuie sa traduc si sa legalizez o foaie matricola in italiana pentru a ma inscrie la ei cam in cat timp traduc cei de la traduceri si cat costa aprozimativ ca am intalesc ca un milion lei vechi dar nu stiu.

4 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Bună @IhaveYouhave! Cred că numai traducerea te va costa un pic mai mult de 100 lei (1 milion vechi)- asta depinde de câte pagini are documentul de tradus. După ce-l traduci ca un birou de (atenție!) traduceri autorizate trebuie legalizat la notar. Există birouri notariale unde au și traducători autorizați.
Mari succese și o zi cu zâmbet!

| LauraTrad a răspuns:

Costul unei pagini (in mod normal 2.000 de caractere spatii incluse in Word/ Tools/ Word Count) traduse din romana in italiana sau din italiana in romana este cuprins intre 15- 25 lei, in functie de tarifele practicate de traducatorul/ biroul de traduceri la care se face recurs.
Legalizarea semnaturii traducatorului autorizat se face la notar iar costul acestei proceduri este de 40 lei/ document (indiferent de nr. de pagini).
Pentru [url=http://traducatoritaliana.wordpress.com]traduceri[/url] in/ din limba italiana puteti vizita:
http://traducator-italiana.ro

| IhaveYouhave explică:

Are doar putin scris pentru ca restul sunt note

| sergiuoprescu a răspuns:

Salut, stiu ca este un pic cam tarziu, dar pentru cine mai cauta asa ceva pot recomanda biroul de traduceri la care lucrez - traduceri10. Se misca foarte repede (1-2 zile pentru tradus si legalizat un document) si cu tot cu traducerea din italiana si cu legalizarea nu depasesti 100 lei garantat pentru o foaie matricola, depinde totusi de numarul de foi. Incearca sa iei legatura cu ei aici pe site: http://www.traduceri10.ro/Traduceri-italiana.html