| Geotr a întrebat:

Tocmai imi pregatesc dosarul pentru. admitrea la liceu.Am toate actele care imi trebuie insa stiu ca trebuie sa imi legalizez copia de pe actul de identitate. Ce act? Buletin, certificatul de nastere sau aman2? Ca nu specifica.Si cat costa sa legalizez la notar, si pentru cat timp este valabila legalizarea?

Răspuns Câştigător
| stefanik04 a răspuns:

Eu stiu ca trebuie legalizata copia dupa certificatul de nastere,asta e sigur, asa se face.
Trebuie copie dupa buletin, dar NU legalizata.
Asta mi-a spus mami ca trebuie pentru ca si eu voi fi in a9a si trebuie sa ma inscriu la liceuhappy

3 răspunsuri:
| IoanaTempah a răspuns:

Stiu ca doar certificatul de nastere trebuie legalizat :d

| Diannaaaa a răspuns:

Buna! Acelasi lucru ma macina si pe mine, dar am citit pe edu.ro ca ne trebuie copie dupa certificatul de nastere si buletinu.Si chestia asta cu "costul"nu o stiam...dar poti citi mai multe pe www. edu.ro

| Diannaaaa a răspuns:

TRebuie sa-ti legalizezi certificatul de nastere la un notariat, oricare din orasul tau si costa in jur de 10 lei.