| kkkk a întrebat:

BUNA.kiss este adevarat ca daca te speli des cu apa si sapun pe fata ti se mai duc cosurile? am nevoie de sfaturi pentru asta. funditzsa kiss

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Eu ma spalam de 3 ori pe zi cu apa si sapun exfoliant pe fata si mi s-au dus si cosurile si punctele negre.Acum nu ma mai spal asa des si au inceput sa apara iar puncte negre.Acum depinde si ce ten ai, daca ai tenul gras nu folosi sapun Dove.Eu zic sa incerci...

1 răspuns:
| Esperança a răspuns:

Bună!
Nu,nu este adevărat. Săpunul are chimicale şi nu e recomandat pentru ten. Eu am încercat cu Dove şi m-am iritat.
Poţi însă, încerca un săpun dermatologic pentru ten acneic cu pH 5, 5.
Uite câteva remedii naturiste sper să te ajute:
http://acnee.info/
Baftă!