| NoNameJunior a întrebat:

este pacat daca sarbatoresti Halloweenul? voi il sarbatoriti?

Răspuns Câştigător
| Tweetymrrr a răspuns:

Nu este niciun păcat, din câte ştiu eu. Doar că nu este sărbătoarea noastră, a românilor, e "adoptată" ca să zic aşa. Cât despre sărbătorit, nu cred.happy
Succes!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e pacat, e o simpla sarbatoare. Nu sarbatoresc asa ceva.

Apache
| Apache a răspuns:

De ce naiba sa fie pacat? ...haloweenul este sarbatorit pentru distractie.in realitate numai 0, 5 % din oameni il sarbatoresc pentru sensul initial

| Ramonaaaa a răspuns:

Cand eram mica sarbatoream (si inca sarbatoresc,bineinteles!)Craciunul, Pastele, Sfantul Nicolae.Astea sunt sarbatoriile pe care mi le amintesc cu drag.
Mai nou,au aparut si Halloweenul si Valentine`s Day,care, mie personal mi se par foarte dragute si pot spune ca le sarbatoresc.
Nu este niciun pacat pentru ca nu e nimic oficial.Pur si simplu, de ce sa nu avem inca o zi in plus de sarbatoare? smug