| BiaAi5P a întrebat:

Este prima dată când vreau să pun o întrebare aici și nu știu cum se dă fundă dacă îmi puteți spune și dacă mă puteți ajuta cu un sfat legat de continuarea studiilor. Adică am dat la facultate însă nu mi-am dorit așa mult, am fost forțată de împrejurări, anul acesta a fost unul chiar complicat și voiam să dau pe altceva însă acum sunt prinsă aici, ce să fac dacă vreau să renunț sau să mă transfer? Sunt bani dați însă nu am platit încă prima rata însă au această pretenție să plătim taxe dar ore online sau așa mai puțin.
Vă rog să-mi spuneți niște sfaturi.
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In primul rand funda se da la un raspuns, dupa ce ai minim un raspuns, in dreptul lui (in dreapta) o sa vezi optiunea de funda.

In al doilea rand, respectiv a doua intrebare sau nelamurire, nu ai platit inca prima rata, bun. Las-o asa, mergi la secretariat, intreaba daca pot sa iti dea dosarul sau ce trebuie sa mai faci si aia e. In cel mai bun caz o sa iti dea dosarul si apoi la anul poti sa te inscrii la ce facultate vrei tu.

Legat de inca un punct de vedere, indiferent ce o sa faci in viata, in facultate (ca despre asta este vorba acum) acolo unde este greu de cele mai multe ori este si mai bine dupa. Daca ar fi usor asa ar face toti. Inteleg ca vrei sa faci altceva si este bine ca stii ce vrei si ce pasiune ai, dar incearca sa urmaresti o oportunitate in primul rand si sa aduci pasiunea cu tine acolo. Poate esti buna la unele lucruri si nu stii care ar fi aceastea. Adica sigur esti.

Nu mereu ce ne vine prima data in minte este si ce ne-ar face pe noi fericiti, de asta este bine sa analizezi inainte ce vrei sa faci si sa ai o viziune pe viitor, daca este posibil, daca nu, la ce se rezuma asta, cum stau treburile.

Indiferent ce o sa faci in continuare, eu iti urez bafta si mult succes! ^_^

| BiaAi5P explică (pentru DoarBogdan):

Mulțumescwinking
O să văd ce pot face.

| DoarBogdan a răspuns (pentru BiaAi5P):

Ai reusit.

De putut poti face orice vrei tu, deseori ceea ce vrem nu este si ceea ce ne trebuie cu adevarat.

3 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Când primești un răspuns de la o persoana la o întrebare pusa de tine, ii apare în dreptul răspunsului "fundă". Dai fundă dacă consideri ca un răspuns e foarte bun și îti place.