| Morpheu a întrebat:

Salut,
Vreau să mă retrag de la facultate, dar am nevoie de niște semnături.
Ideea e că eu sunt la taxă și am platit 700 lei la începutul anului universitar și până pe 30 octombrie trebuia să plătesc încă 700 iar apoi mai aveam de plătit doar în martie.
N-am plătit în octombrie pe 30 pentru că voiam să renunț și m-am gândit că nu are rost, dar acum am nevoie de niște semnături să mă retrag printre care și semnătură de la serviciu de contabilitate (taxe) precum că nu am datorii.
Acum eu cât o să trebuiască să plătesc să n-am datorie?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intereseazate la facultatea unde ai aplicat sa vezi daca ai penalizari si ce trebuie sa platesti.

| Bondarel99 a răspuns:

700 lei. Ideea e ca tu ai semnat un contract la începutul anului in care te angajezi sa platesti taxa se școlarizare. Tu dacă te retragi acum și încă nu ai plătit din urma trebuie sa platesti.

| Catrice a răspuns:

Ăia 700 plecare nu i-ai dat. Dacă renunțai înainte, nu mai aveai nimic.