| andreea_6722 a întrebat:

Eu nu prea am asa prieteni foarte buni sa vorbesc despre tot feluri si pe cei care ii am nu pot sa vorbesc cu ei nu stiu asa sunt eu tot timpu ii ascult ii dau sfaturi da cand vine vorba de mine tot timpu zic ca sunt bine nu pot sa vorbesc cu ei despre problemele mele. iar cand am nevoia sa ma descarc ma apuc si plang...as dori sa pot vorbi si eu cu prietenele mele sa le zic ce ma apasa dar efectiv nu pot

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Pai exact asa sunt si eu big grin, nu prea vorbesc despre problemele mele, incerc sa le gasesc singura solutia happy, imi place f mult sa ascult problemele celorlalti si sa dau sfaturi decat sa le spun ce am eu pe suflet big grin

dar intrebarea confused?big grin

pai nu este ceva foarte rau in asta, plangi te descarci si o iei de la capat big grinwinking, totusi ar fi bine sa povestesti cu parintii daca ai ceva probleme mai grave sau sa incerci sa te apropii mai mult de prietenii tai si sa le spui problemele tale, desi uneori nu poti avea incredre si nu stii ce barfe se ivesc din asta big grin, oricum cred ca parintii iti or fi alaturi mereuwinking kiss si vor fi dispusi sa te ajute si sa-ti dea sfaturiwinking e bine ca te poti descurca si singura si gasesti solutia problemelor, dar cred ca uneori poti asculta si sfaturile celorlalti :d kiss

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, poate esti o fire mai introveritta, mai sensibila, mai inchisa in tine...eu cred ca increderea in tine ar face mult bine pentru tine, incearca sa spui ce ai pe suflet, sa ceri sfatul cand ai nevoie, fi mai optimista si gandeste pozitiv, fi cu incredere in tine, de multe ori trec si eu prin astfel de chestii, adica ajut pe altii insa eu cam sunt pe langa...totusi incearca sa vb cu prietenele tale cele mai bune sau cu mama ta, vorbeste deschis despre tot ce te apasa, asa incetul cu incetul vei reusi sa spui ce simti, bafta!

| Daiana_1737 a răspuns:

Vorbeste cu mama ta ei poti sa ii spune oricehappyeu ii spun totul surorii mele cu toate ca le ascult pe toate prietenele mele eu lor nu le-am marturisit niciodata nimicstraight face Mi-au reprosat acest lucru dar sincer chiar nu pot sa o fac oricata incredere as avea in elesad
Pana acum cateva zile ma apropiasem foarte mult de verisoara mea dar mi-am schimbat total parerea despre eastraight face nu a spus tuturor doar ce spusesem eu a adaugat si de la ea facand totul sa para tragic si cine a avut de suferit? EU.
Daca mama ta nu e acum langa tine poti scrie pe o foaie de hirtie tot ce te apasa si apoi o rupi... apropo asigurate ca distrugi foaia inainte sa ajunga pe mainile cui nu trebuiebig grin

| Filly_6570 a răspuns:

Intrebarea desi nu exista cred ca o pot deduce. Iti doresti sa ai prieteni aici pe TPU si vrei sa stii daca noi putem fi prietenii tai care sa te asculte. Eu iti raspund sincer ca oricand ai nevoie iti voi asculta intrebarile si voi incerca pe cat posibil sa ofer un raspuns util.