| Robieski a întrebat:

Eu pe viitor as vrea sa fac o afacere cu o ferma sau asa ceva... Bunicul meu mi-a dat un teren (care la anul mi-l pune pe numele meu). El mi-a zis ca pe acel teren o locuit stra-bunicul lui (adica stra-stra-bunicul meu). Acolo a fost o casa unde bunicul meu stie exact cum a fost pusa. Acel stra-bunic o trait pe vremea celui de-al 2-lea razboi mondial. Si o avut un beci unde tot bunicul stie unde s-o aflat.
Acum vine si intrebarea... Bunicul meu mi-o zis ca in acel beci sigur gasesc vin tuica si alte bauturi, dar sunt si sanse sa gasesc aur sau alte bogatii caci in acea vreme se ascundeau toate bogatiile din cauza nemtilor. La vara cred ca ma apuc sa sap sa-l caut laughing Dar voi ce ziceti? Gasesc ceva? rolling on the floor

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Atunci spor la sapat laughing

9 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Nu este rau, deloc! Dar cred ca o reamenajare face bine. Totul are un inceput si un sfarsit! Sarbatori fericite!

| Dismally a răspuns:

Ca sa nu sapi de nebun ti-ar trebui un detector de metale, dar unul bun este destul de scump si ai nevoie si de autorizatie pentru el. Nu cred ca vei gasi nimic dar poti incerca happy

| Robieski explică (pentru Dismally):

Cautator de metale pentru ce?
era si este un beci laughing
daca in acel beci se afla doar bautura laughing

| Dismally a răspuns (pentru Robieski):

Daca a ascuns aurul inseamna ca l-a ingropat undeva in beci nu l-a lasat la vedere laughing Si daca nu l-a recuperat nimeni pana acum inseamna ca e ascuns bine.

| Robieski explică (pentru Dismally):

Si cat de mare poate fi acel beci incat nu pot sapa si mi-ar trebui un cautator de ila? laughing

| Dismally a răspuns (pentru Robieski):

Daca nu stii nici unde sa sapi nici la ce adancime ar putea fi o problema laughing

| Robieski explică (pentru Dismally):

Dar stiu unde

| Robieski explică (pentru Dismally):

Multumesc laughing))))

| Dismally a răspuns (pentru Robieski):

Atunci spor la sapat laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal! Ce-ai de pierdut? Nimic, asa ca taci si sapa! laughing