| kyjonopsy a întrebat:

eu sunt obisnuita sa sciu tot in jurnalul meu personal.asa simit ca vorbesc cu cineva care ma asculta fara sa ma judece, dar de curand in familia mea s-a intamplat o tragedie si o persoana foarte importanta mie a trecut in nefiinta.nu stiu daca e bine sa scriu despre ceea ce simt si ceea ce se intampla acum in jurnal.nu stiu daca asta o sa imi faca rau mai tarziu cand citesc sau daca o sa ma faca sa ma simt ma bine acum.voi ce ziceti? este bine sa scriu prin ce trecem cu totii acum? funda daca vreti!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Durerile se tin in suflet, nu defilezi cu ele.

| Andradutsa a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa scrii in continuare. asta te va ajuta sa treci mai departe. sa te descarci, macar putin de durerea ce o ai in suflet. fii tare!

| Jessicastarcool a răspuns:

Eu am un jurnal personal si o data am avut si eu o tragedie si eu am scris-o dar apoi am incercat sa imi recitez jurnalul si am inceput sa pling, apoi am avut ghinion: note rele, picior fracturat, certuri cu prietenii etc.
mam inervat si mam luat in miini... cum?- usor! m-am dus la bunici si am dat foc la jurnalul meu si m-am apucat de altul
desi si acum tin minte tragedia, nu imi pasa deloc, am viata mea si nu dau voie la nimeni so strice!
sper ca te-am ajutat
FUNDA?

| Syrin a răspuns:

Daca vei citi mai tarziu despre asta, e posibil sa te ajute intr-un fel.Iti vei aduce aminte de timpul petrecut cu persoana draga si nu vei uita de ea.

| KathyDolce a răspuns:

Buna! Eu cred ca nu ar trebui sa scrii..Deoarece iti va face rau mai tarziu tie.Si iti vei reaminti tragedia si te vei intrista din nou. Sper ca ti-am fost de folos.big grin Si funda daca merit