| Roxanandreea a întrebat:

Buna, exista vreo setare sa nu mai primesc apeluri? Adica fara sa dau block sau sa fac acea setare pentru apelantii necunoscuti. E un contact pe care chiar daca il am pe mut, imi apar de fiecare data apelurile. Pot sa fac ceva sa nu le mai primesc? Multumesc!

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Da, poti seta sa primesti apeluri, doar sa sune numa cand te apeleaza numerele ce le ai in telefon.

Dar vei vedea, iti va apare si cei care te apeleaza si nu ai numerele lor in telefon, doar ca nu suna telefonul pentru acele numere.

Eu nu te sfatui sa setezi asa, am facut eu odata, apoi am uitat, ma sunau unia intruna si nu dadeau de mine laughing ma suna cineva cunsocut, vezi ma ca te cauta X, zic nu suna mai nimenii, nu stiu ce fac aia laughing cand colo eu setasem asa, pur si simplu nu poti vorbi cu persoane la care nu ai numarul in telefon, deci nu te sfatui sa faci setare asta.
Nu mai stiu exact dar nici eu nu-i mai puteam suna laughing Mi s-a intamplat cand eram la aeroport, ma sunau aia cu autocarul, facusem rezervare, aia ma sunau, ma cautau, eu nu puteam raspunde laughing dadeam vina pe ei. laughing

De primit tot le primesti, le vezi in telefon ca cineva a incercat sa te sune, doar ca telefonul doar le inregistreaza, nu te apeleaza.

| J0B0MAT a răspuns:

Cel mai bine blochezi numărul ăla.

| VoidEternal a răspuns:

Îl blochezi.

| Roxanandreea explică (pentru VoidEternal):

Am precizat ca nu vreau sa blochez contactul, doar apelurile vreau sa le blochez pe whatsapp