| Dσℓℓу a întrebat:

Funda:*...Am si eu nevoie de un dialog dintre niste copii( 2 e perfect dar daca vreti si mai multi n`am nimic impotriva)facut in franceza.in dialog trebuie sa fie vorba de ce au facut de paste.de exemplu unde ai fost de paste? ce ai mancat la masa? te-ai distrat? intrebari d`astea pe care le adresam si noi prietenilor nostri cand incepe scoala. IIN FRANCEZA.VA ROG FRUMOS IMI TREBUIE PANA MAINE.cine imi da mii de multumiri. daca da-ti mai multi nicio problemahappy.*:*:* multumesc tuturor care se gandesc la un dialog pentru mine

1 răspuns:
| Valisha18 a răspuns:

-Salut, Marie. Vous avez eu le temps de Pâques belle?
-Oui, c'était très agréable. Je me heurtais à des œufs de table et mangeaient la Turquie.
-Que je mangeais du pain et du gâteau, mamie les a faites.
-Je suis resté la maison, je suis allé aux grands-parents. Quel cadeau vous avez reçu?
-Un livre et un chemisier vert. Vous?
-Un foulard blanc et sucreries. Je vois deux d'entre nous se sont amusés.
-Oui, vraiment. Au revoir!
- Au revoir!