| Astamicaa a întrebat:

Help me please. Ieri am scos sistemul audio din priza sa bag altceva si cand l-am bagat la loc nu mai mergea. Ledul se aprinde iar mufele le-am bagt bine la loc. CE`o fi avand?

1 răspuns:
| eXtreme21 a răspuns:

Buna'!
Verifica priza in care ai sistemul audio bagat, de preferat baga altceva sa vezi daca functioneaza priza si apoi verifica-ti pleyerul audio pe care asculti muzica sa nu fie setat pe mute. Daca tot nu ai reusit mergi in start/control panel/Saund and audio devices(sau poate fi Sounds Speech and audio devices) si seteaza pe acolo toate volumele la maxim.
Daca tot nu merge reinstaleaza placa audio si inca ceva, ai putea verifica sistemul audio si la un alt aparat, cum ar fi telefonul daca ai mufa pentru casti la fel ca cea a sistemului sau gasesti tu altceva.
Daca dupa toate astea nu merge poti sa-l declari stricat/ars sau poti chema pe cineva care se pricepe sa se uite la el.
Sper ca am putut sa te ajut.