| HACKER_6610 a întrebat:

Salutare, am o problema, mi se aprinde unitatea etc. dar monitorul nu mi se aprinde thinking nu mi se aprinde ledul, adica nu primeste curen...ma jucam cs si dintr-o data s-a stins thinking nu e de la placa video, adica. sa zici ca sa miscat de akl oh go on nu mai primeste curent, am miscat de mufa care se duce in pc si in priza am scos-o am bagat-o dar nimic. pls ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| m4n1ak a răspuns:

P.S: Daca nu primeste curent sigur e de la monitor Pc-ul nu are deaface cu asta

4 răspunsuri:
| Aykomittt a răspuns:

Salut.

Asta mi s-a intamplat si mie.Dar ma rezolvat-o in 2 minute.Stingi calculatorul, scoti acele 2 mufe de la monitor, iei monitorul il mai lasi sa se mai raceasca 2-3 minute, si dupa bagi acele 2 mufe in monitor, si ai sa vezi ca o sa-ti mearga.

Bafta!

| m4n1ak a răspuns:

Nu mai umbla la Placa Video, nu e de la ea.Monitorul e de vina /ori priza.Incearca altceva in priza in care pui monitorul Exp:Sa incarci telefonul. Vezi daca merge si daca merge e de la monitor s-a ars adu alt monitor si incearca de la un prieten etc. Sau ia monitorul si dul la un prieten vezi daca merge.
Nu rade da o data am lasat o cutie de plastic cu gheata pe monitor sa se topeasca mai repede ca monitorul da caldura si am uitat de ea si nu mi se mai aprinde monitorul. Sa ars...
Deci si al tau poate e ars du-te incearca pe la prieteni.

| m4n1ak a răspuns:

Narciss@ daca e ars...ce sa mai mearga?

| HACKER_6610 explică:

Nu gata am gasit era.de la aia care face contact cu monitorul si cu priza numai mergea big grin