| Mariutamelania a întrebat:

Buna, am si eu o problema cu mediaboxul meu upc (horizon) cand il bag in priza si il aprind de la butonul din spate se aprinde ledul rosu si incepe a plpai iar in fata imi arata niste numere pana in 50 care se schimba rapid si langa ele o liniuta indoita ca un r ceea ce nu e normal iar pe ecranul televizorului imi arata sa il scot din priza, l-am scos si l-am bagat iar dar la fel, am schimbat si priza dar e tot asa, stie cineva ce pot face si / sau sa imi explice ce are? E URGENT!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este defect mediabox-ul.
Ai doua variante de rezolvare:
1. Dai telefon la dispeceratul firmei, sa trimita o echipa, care sa schimbe mediabox-ul
2. Iei mediaboxul sub brat si il duci la caserie, sa-l schimbe cu unul bun.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scoate i cartela din el si baga o din nou