| casuta02 a întrebat:

hey as vrea sa va cer o parere..acum ceva timp mam cunoscut cu un baiat pe nume cosmin de 15 ani eu am 12..si mereu imi arata ca ma place dar nu imi spunea si intro seara nu stiu cum am dat-o din vorba-n vorba mi-a spus : stiu ca si tu ma placi,nu-i asa? eu mam cam rusinat si i-am zis :.mda apoi el a spos nu veni cu chestii din astea ori da ori nu si i-am zis: da. Dar lui ii plac fetele vorbarete iar eu nu ca nu as fi dar sunt cam timida. si ii mai spon cateodata spune si tu ceva ma lasi doar pe mine sa vorbesc si el imi zice ca : pai am crezut ca tu esti fata,nu? tu ar trebui sa fi cea vorbareata, si as vrea sa imi dati niste subiecte care as putea vorbi cu el si nu veniti cu ceva gen:craciun, animale etc

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Explica-mi te rog ce inseamna sa-ti placa un baiat, tu avand 12 ani, el 15. Ce doresti sa faci cu el?

| IzabellaVanessa a răspuns (pentru neutrino):

Nu trebuie sa ii judeci pentru varsta lor. Adevarat sunt cam mici si nu stiu prea multe despre dragoste (vorba vine.) si de aceea trebuie sa ii ajutam suntem o comunitate. Comunitatea TPU unde trebuie sa ne intelegem problemele [Te rog sa nu te superi pe mine pentru ce ti'am zis on the phone

| neutrino a răspuns (pentru IzabellaVanessa):

Ca de obicei, adevarul e pe la mijloc: trebuie sa-i ajutam sa faca sex de la 10-12 ani si sa ne facem ca nu vedem ca nu sunt in stare sa scrie doua randuri. Aceasta e politica TPU.

| IzabellaVanessa a răspuns (pentru neutrino):

Scuza'ma ca iti spun dar fata asta ne'a cerut sa o ajutam cu niste subiecte de discutat ..nu cu niste mijloace de abordare sau de cucerire a partenerului.Da politica TPU nu e una formidabila.dar nu avem ce face in sensul asta. Eu doar mi-am spus parerea si scuza'ma daca te'a deranjat.

| neutrino a răspuns (pentru IzabellaVanessa):

OK. Seara buna!

| IzabellaVanessa a răspuns (pentru neutrino):

Multumesc la fel!

| IzabellaVanessa a răspuns:

Nu trebuie sa iti dicteze cineva subiecte despre care sa vb straight face Daca va "iubiti" totul trebuie sa vina de la sine din partea amandurora.El trebuie sa inteleaga ca esti mai timida si sa te ajute daca pot zice asa.
Poate cineva iti zice sa vorbiti despre caini (am dat un exemplu la intamplare). daca lui nu ii plac cainii noi ce sa facem, nu avem de unde sti despre ce ii place sa vorbeasca happy

| mimicool a răspuns:

Poti sa aduci vorba despre multe chestii. Filme, muzica, discovery, cartoon network, calculatoare, electronica, moda, de generatia noastra, profesori, scoala, masini, parinti. Orice. Atata timp cat fiecare se chinuie sa raspunda cum stie mai bine la subiect o sa progresati.