| madutapapusa a întrebat:

eu sunt mai timida de fel.adica cand imi fac un prieten nou nu prea stiu ce sa vorbesc cu el, nu stiu ce sa i spun....pana ma acomodez. ajutati-ma? as vrea sa nu mai fiu timida...sa fiu mai vorbareata sa fiu mai sigura pe mine

2 răspunsuri:
| baimareanu a răspuns:

Vorbeste cu mai multa lume, baga'te in seama, gaseste'ti un baiat care stie sa vorbeasca cu o fata si apoi te invata el!

| TheBlackAng3l a răspuns:

Este o problema intalnita des si se poate trata la psiholog. Exista pastile dar numai cu reteta de la pshiholog,am un coleg de servici care a facut acest tratament,pastilele sunt cam costisitoare,dar se merita, sa il vezi acum cum e, nu ii mai tace gura laughing si cred ca poti compensate ca asa le lua si el, dar neaparat vorbeste cu un psiholog, el va stii mai bine