| AceaFată245657 a întrebat:

Bună...I-am întrebat pe părinții mei dacă sunt grasă și au spus că nu sunt.I-am întrebat la fel și pe prietenii mei, dar același răspuns.Dar mie mi se pare că sunt grasă.Am 1.67 și am aproape 14 ani și 68 de kg.Nici nu mai vreau să mă mai uit in oglindă...
Asta este o întrebare de la o prietenă.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Au dreptate... Nu am spus că cineva care vede lumea într-un anumit fel personal are dreptate, adică că viziunea acelui om este corectă, dreaptă. Am spus că părerea lui, viziunea lui, este lumea în care el trăiește.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai putea slabi vreo 5kg

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Prietena ta are 100% dreptate. Lumea este așa cum ni se pare, incluzând propria noastră persoană.

| whatevernvm a răspuns (pentru sadrian46):

Deci anorexicele care tot vor sa slăbească au dreptate? Nu mai sunt anorexia și bulimia o boala?

| sadrian46 a răspuns (pentru whatevernvm):

Au dreptate... Nu am spus că cineva care vede lumea într-un anumit fel personal are dreptate, adică că viziunea acelui om este corectă, dreaptă. Am spus că părerea lui, viziunea lui, este lumea în care el trăiește.

| Celcestietot a răspuns:

Cred ca ar fi perfect daca ai avea intre 55-60 kg.

Răspuns utilizator avertizat
| AceaFată245657 explică:

Acm am 60 de kg, este ok?