| saviii a întrebat:

Buna! Ieri am puscat niste petarde cu prietenii, jandarmii ne-au urmarit si noi am fugit de la locul faptei. Dupa asta ei ne-au prins si legitimat, au zis sa nu mai facem din astea ca ne putem arde si etc., oare pot sa ma trezesc cu o amenda sau ceva?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din păcate probabil v au iertat. Păcat. Trebuia o amendă grasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O dată ce vau legitimat și ați comis într-un loc public deranjez cetățenilor din locația strada respectivă și ați fugit de la locul faptei cu siguranță o sa aveți și o taxa de plătit pentru deranj public.