| Sssteffann a întrebat:

Salut, am și eu o întrebare, m-au prins jandarmii intr-o sală de jocuri fiind minor si când m-au legitimat am dat datele verbal altei persoane și când au vrut să treacă pe aparat am fugit, ce se poate întâmpla?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E clar ca o cunosti pe acea persoana, că altfel nu-i stiai datele. Politia va ajunge la acea persoana si incetisor vor ajunge si la tine.

| Holiday a răspuns (pentru darrio2007):

De fapt e ca la tigari. Daca esti minor si cumperi, nu pe tine te amendeaza, ci pe cei care ti le vand. La fel si cu salile de jocuri. Nu cel care joaca, daca e minor, e sanctionat, ci sala de jocuri care i-a permis accesul la serviciile oferite.

| darrio2007 a răspuns (pentru Holiday):

Corect.

| mentolol a răspuns:

Te ai dus dreaculaughing)), dar sunt sanse sa nici nu te prindă, sau sa te prindă si sa nu ti faca nimic, doar sa te avertizeze cum m-a prins si pe mine si mi-a zis ca imi duce viata de rapa etc ))). Oricum, daca mai vrei sa joci(iti sugerez sa nu ca iti pierzi banii) Joaca undeva mai retras sau mai pe la tara