| Fratiucu a întrebat:

Imi pote spune cineva sau sa-m recomande un program cu care sa pot vedea din ce cauza sau ce program din calculator imi foloseste prea multi rami.
Am 2 placute de 2G DDR3 la 1600Mhz ( in total 4G ) si in gadget-ul de pe desktop imi arata ca 3.9G is folosite si cam 400Mhz mai am doar liber si calculatoru imi lucreaza cam greu, nu exagerat dar se simte ca ramii sunt solicitati si nu stiu din ce cauza sau ce anume imi foloseste asa multi rami.
Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| StaicuFlorian a răspuns:

Daca ai windows 7 sau altul pe bara de jos dai click dreapta si dai OPEN TASK MANAGER

Click pe PROCESSES si acolo iti arata fiecare program deschis si cata memorie foloseste.

Selectezi programul si END PROCESS il inchide fortat

Bafta!