| Gumiix a întrebat:

Bună!
Îmi puteți da o părere sinceră despre o femeie care e medic legist? laughing Ca fiică, ca soț, ca fiu, ca mamă, nu ştiu, ca orice thinking

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cat poti fi de misogin!
Un astfel de medic trebuie sa fie de doua ori mai bun decat oricare altul, pentru ca "pacientii" sai nu-i pot spune unde-i doare, in cele mai multe cazuri.
Si nu-ti imagina ca un medic legist se ocupa NUMAI de cadavre! Tot medicul legist e cel care constata gravitatea ranilor capatate intr-o bataie, de pilda.
Si, chiar daca ar fi vorba de cadavre; e un mare avantaj faptul ca nu-l acuza nimeni de malpraxis.

| pufulescu a răspuns:

Nu cunosc pe nimeni cu meseria aceasta, dar ce ar putea fi in neregula cu ea? E un medic si are o anume specializare, atata tot.