| Butterfly2110 a întrebat:

Buna imi puteti explica ce legatura este intre copil-mama?

2 răspunsuri:
| Axzwell a răspuns:

Legatura dintre mama si copil se creaza inca de cand micutul isi incepe dezvoltarea in burtica acesteia si aceasta legatura nu este numai de natura fizica, fiind sustinuta de energia mamei si de dezvoltarea micutului din proprii sai nutrienti si din propriile sale celule, ci aceasta legatura este mult mai puternica de atat. Se pare ca intre mama si copil se naste o relatie telepatica, fiecare avand zone comune de aura energetica. Aceasta legatura este una miraculoasa, neexplicata inca stiintific, insa s-a demonstrat ca o mamica poate simti de la distante foarte mari cand copilul sau este in pericol si de asemenea un copil (in general cand sunt mici) poate simti starea de spirit a mamicii sale chiar daca aceasta o mascheaza. Si taticii pot crea o relatie speciala cu copiii lor, insa aceasta daca interactioneaza cu ei inca din burtica mamicii, le vorbesc micutilor, incerca sa ii atinga indirect cand ei se misca etc. Se considera ca micutul este capabil sa auda glasul parintilor inainte de a se naste.

| Lawllyet_Dany_1997 a răspuns:

Prietenie,siguranta,incredere,sprijin(bine multe din cauzele astea merg la unii copii pana pe la 16 ani sau depinde de mama)in orce caz copilu vede o siguranta foarte mare deoarece este prima persona pe care o vede si simte ''caldura materna'' sti ca mama va fi acolo in orce mooment al vieti tale (bine asta depinde si de mama si de copil) daca cineva mai are ceva de adaugat va rog spuneti-miwinking