| alexandra6413 a întrebat:

imi voi pune aparat dentar si vreau niste replici, pentru ca multe poersoane ini vor spune tot felul de chestii gen: ai metal in gura, etc, si eu nu stiu alte replici in afara de: ti ar trebui si tie sau metalul asta costa mai mult decat casa ta, pls dati-mi vreo 10-15, DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| xVictor a răspuns:

Eu am avut aparat dentar 2 ani jumate :/ si sus si jos in acelasi timp :/ nu mi se pare ciudat. de mine nu s-a luat niciunul, doar prietenii ma mai intrebau o data cu trecerea anilor : Ba frate, cat mai tii sarmele alea in gura? Nu ti s-au indreptat? Practic isi faceau griji. Revenind, tu fiind femeie nu cred ca ar face cineva misto de tine decat daca esti delasatoare si lumea te ia de fraiera chiar si pana in prezent. Sfatul meu e ca sa nu-i bagi in seama, sa nu vi cu replici cocalare precum cea de mai sus :/ si sa fii tu insuti. Fie ca te-am ajutat sau nu. eu doar mi-am dat cu parerea si ti-am zis din experienta mea, totodata din replicile care le-ai zis si mai ales,, 10-15 '' deduc ca ai varsta cuprinsa intre 12-16. Succes.

Răspuns utilizator avertizat
| xVictor a răspuns (pentru alexandra6413):

Indiferenta doare cel mai tare. daca nu-i bagi in seama si te tii tare, nu ar trebui sa fie problema big grin

Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Cea mai buna metoda este sa razi,sa ai umor. Nu se vor astepta la o astfel de reactie din partea ta. Daca te superi,vor continua sa te jigneasca,dar daca razi, vor inceta. Apoi, aplica principiul, tot ce vreti sa va faca voua oamenii, faceti-le si voi la fel.