| Aless667 a întrebat:

În ce oraș se ia mai greu la Facultatea de Medicină și unde se intră mai ușor?
Dau fundă! Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| loreleis a răspuns:

Facultatea cea mai grea de medicină, unde se întră, părerea mea este cea din Cluj-Napoca. Admiterea este destul de dificilă. Însă, se zvonește că la Târgul Mureș admiterea nu este la fel de grea și școala mai ok pentru studenți. Tu alegi, baftă.
PS: Bineînțeles că mai sunt și alte facultăți în țară. Cea mai renumită este cea din Cluj. Mai este și în București dacă nu mă înșel. Mai este și în Oradea, Craiova, Arad, Brașov, etc. Dacă dorești o facultate "ok", îți recomand Târgul Mureș.

| Daniel9988 a răspuns (pentru loreleis):

Ai uitat de cea din Iasi, care este una dintre cele mai bune, dar ai remarcat-o pe cea din Arad...Ce pot sa zic...

| loreleis a răspuns (pentru Daniel9988):

Sunt din Ardeal, mai precis județul Alba. Nu am informații legate de Moldova, orașe din Moldova și facultăți/ construcții/ clădiri importante.

| Daniel9988 a răspuns (pentru loreleis):

Si cand te gandesti ca Moldova este o parte atat de importanta a tarii, Iasi-ul a fost prima capitala Romaniei, iar tu nu stii nimic despre ea...

4 răspunsuri:
| Daniel9988 a răspuns:

In Iasi este cel mai greu posibil, eu abia am intrat cu invatat din clasa a 10-a continuu anatomie...