| traiescdeciexist a întrebat:

in vara cand o sa am mai mult timp vreau sa fac o pagina de facebook (serioasa) "Ateism" si de asemenea sa am un album "comentarea bibliei". Am foarte multe comentari la adresa acesteia. Problema mea e ca va trebui sa scriu tot pe un caiet o sa imi ia mult dar nu stiu cum sa fac sa nu ma vada ai mei.
Ideii?
Funda

20 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Dacă ai 13 ani ești un copil și cunoști mult prea puține lucruri!

Stai cuminte și învață cât mai multe: matematică, fizică, chimie, engleză, spaniolă, franceză șamd.

Creștinismul este o înșiruire de minciuni iar ateismul românesc este de fapt, o negare a creștinismului și a religiilor similare!

| Inferno a răspuns:

"Comentarii",cu doi de "i" si "Idei" cu un singur "i".
In primul rand trebuie sa invatam limba romana, chiar daca suntem din Scorteni. Pentru ca daca nu stim sa scriem corect nu am facut nimic.

| traiescdeciexist explică (pentru Inferno):

De felul meu nu prea ma intereseaza gramatica doar ce este scris informatiile si sensul.

| Inferno a răspuns (pentru traiescdeciexist):

Sens fara gramatica nu poate exista. Doar absenta unei singure virgule poate crea sofisme de limbaj.

| Mădă0611 a răspuns:

De ce sa scrii pe caiet? Oricum o sa trebuiasca sa scrii in pc, asa ca scrii in Word sau notepad si pui intr-un folder pe care il ascunzi, apoi cand ai treaba pe acolo, il "dezascunzi", si tot asa.

Daca faci ceva public, fii atenta la plural si articolul hotarat "i".

| WholeWorldTeam a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu vrei sa ma meditezi si pe mine, doamna profesoara? laughing smug

| Mădă0611 a răspuns (pentru WholeWorldTeam):

Nu, si nu fac pe profa, doar ca la multe greseli de genul, eu inchid pagina, daca fac si altii asa, multi, muncesti cam degeaba.

| WholeWorldTeam a răspuns (pentru Mădă0611):

Platesc bine laughing

| BlackSulphur a răspuns:

Adica, tie chiar ti-e frica ca o sa te prinda parintii? Si doara ce-o sa-ti faca?

| traiescdeciexist explică (pentru BlackSulphur):

Nu vreau sa ii ranesc.

| BlackSulphur a răspuns (pentru traiescdeciexist):

Asta ar trebui sa fie problema lor. Nu este problema ta ca ei nu pot intelege, sau ca ei sunt intoleranti.

| WholeWorldTeam a răspuns:

Comentare a bibliei scrisa la caterinca cine stie de cine nu? De ceva "destept" care le stie pe toate laughing

| traiescdeciexist explică (pentru WholeWorldTeam):

Da,si? ai vreo problema cu asta? orice ateu normal a comentat la un moment dat biblia.

| WholeWorldTeam a răspuns (pentru traiescdeciexist):

Daca sectantii nu au inteles-o si au retradus-o punand hule impotriva lui Dumnezeu in locul adevarului, o va intelege un ateu. rolling eyes

| albaKiara a răspuns:

Fa ce vrei.

| traiescdeciexist explică:

Tot nu mi-a raspuns nimeni la intrebare.
Ce conteaza varsta? conteaza ce ai in cap!

| MMihai a răspuns (pentru traiescdeciexist):

Eu ți-am spus / răspuns ca nici să nu te apuci de așa ceva, ci să stai și să înveți, că la 13 ani nu știi ce știe un om de 30-40 de ani și cu cunoștințele tale destul de puține în comparație cu ale cineva care a făcut mai multă școală decât tine, te poate „ întoarce", destul de lesne un om care a învățat mai multe decât tine, pentru că are dublul vârstei tale, și a avut timp să învețe mai multe, decât tine!

Este băiețașul super-creștin Exilon
http://www.tpu.ro/utilizator/aaktrr
și ai văzut cum mă sâcâie, pentru că eu nu sunt creștin.

Și ăsta cunoaște câte ceva, de unde deduc că este în clasa a 11 a sau este student, sau chiar a terminat o facultate.

Nu s-a luat de tine, că a zis că ești un copil, dar pe mine m-a sâcâit!

Îți dai seama ce te vor sâcâii, toți creștinii, dacă îți faci o pagină cu ateism, care va fi și citită?

| traiescdeciexist explică (pentru MMihai):

Are logica ce spui tu. Nu m-am gandit la acest aspect. Mersi! Intr-adevar ar fi mai bine ca mai intai sa studiez, dar ma bazez pe cativa prieteni, intre 15-20 ani. Am facut totii impreuna un plan de bataie si vom creea pagina ''Ateism'' ma vor ajuta ei sa fac fata! happywinking

| MMihai a răspuns (pentru traiescdeciexist):

Gândești ca un copil, pentru că încă ești un copil.

Trebuie să faci o facultate, niște masterate, eventual și un doctorat și când vei știi foarte multe ori faci o altă religie == dar una adevărată == sau te apuci și scrii niște cărți despre Ateism, dar asta oricum după vârsta de 30-35 de ani.

Ce vrei tu, să faci acum, este o foarte mare aiureală și o pierdere de timp cumplită sau minimal este o aiureală, că nu ai încă cunoștințele necesare ==că nu ai terminat nici măcar o singură facultate == și apoi cine dracu o să citească pagina ta de facebook cu ateismul ==bunică-mea, din groapă==!

Când faci o treabă trebuie, să o faci ca lumea, și să nu să umbli cu improvizații și cu jumătăți de măsură.

Sunt și creștini care au făcut facultăți, masterate și doctorate și ăștia te întorc urgent pe tine un copil de 15- 19 ani, ( == știu că acum ai 13 ani ==).