| frimiturel a întrebat:

Buna lume! Ce parere aveti despre cersetorii care te injura daca nu le dai nimic?

11 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Thug life

| Alyra a răspuns:

Au şi ei motive să fie supăraţi dacă cerşitul e singurl mod în care fac bani. Nu cred că ar trebui să te înjure totuşi. Nu e ca şi cum eşti obligat să le dai ceva.

| Kaℓi a răspuns:

Imi e si mai mila de ei.

| Drimmero a răspuns:

Nici nu trebuie bagati in seama. Sunt panarame care te injura si dupa ce le dai bani, dand de inteles ca voiau mai multi. Daca procedeaza asa, ii scuipi si ai plecat, altceva nu merita, nici macar saliva ta nu o merita, daca sunt orabznici!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sunt persoane care nu merita bani. De aia te injura.

| R0R0 a răspuns:

Ca nu sunt persoane ce au nevoie de bani pentru a trai, ci niste lenesi.

| Florentina9210 a răspuns:

Dintotdeauna i-am urat. La munca cu ei. Nu sa intinda mana. Ei habar nu au cum se face un ban muncit.
Acum doi ani cand am fost la matusa mea la Constanta, luat trenul. Si, tot asa era un cersetor se dadea ca e infirm. Zicea lumea ca nu are picior. Si la sfarsit cand am coborat m-am uitat in spate si el isi scosese avea ceva gen pantalon sa mascheze
De unde. Ca pe peron, mergea pe ambele picioare.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Nici n-ar trebui sa-i bagi in seama.ca si cum n-ar exista.sunt prea jos pentru a ii vedea

| Lawliet14 a răspuns:

De obicei e bine sa ajuti toti oamenii care-ti ies in cale dar daca par in mare parte sarmani. Desi m-am simtit prost ca n-am ma.i ajutat un copil rrom, dupa ce il ajutasem pe primul iesit in cale acum vreo 2 saptamani. Am inteles ca unii fac o afacere din asta. Unii adulti buni de munca nu vor sa munceasca desi sunt tineri si cred ca si-ar gasi de munca chiar si cu ziua, iar altii care sunt parinti isi exploteaza pruncii. Toata vina e a statului! Daca Romania s-ar ocupa de integrarea saracilor, n-ar mai fi atata bataie de cap. Sau la naiba, decat sa incep sa-i lasam sa cerseasca pe strada mai bine i-am directiona spre Vest ca imaginea proasta tot e facuta. big grin Pana la urma, daca politia nu se implica mai mult, vom fi si furati si plus ca mereu nu vom sti adevarul (daca e business sau chiar amaraciune/saracie).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei te injura si daca le dai, pentru ca se asteapta sa le dai mai mult

| DumnezeuTatal a răspuns:

Oameni buni, mie imi plac. love struck