| XDestroyX a întrebat:

Luna viitoare as dori sa ma duc pana in Germania, cam 3-4 zile sa ma vad cu prietena mea. Problema e ca nu am unde sa dorm si nu as vrea sa fiu saltat de politie sa imi fac cine stie ce proleme. Ce sfaturi imi da-ti? Ce reguli sunt acolo? Daca e as putea gasi ceva de lucru? Germana nu o stiu dar engleza o cunosc foarte bine. Astept raspuns, dau funda!

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu prea am inteles. Vrei sa pleci in Germania pentru 3-4 zile sa te vezi cu prietena si intentionezi ca pentru aceste 4 zile sa-ti gasesti ceva de lucru? Scuza-ma daca am inteles gresit, dar asta ai scris. Pentru ce sa-ti cauti de munca daca stai doar 4 zile? Mergi acolo in Germania si gata, nu te va salta nicio politie. Daca la prietena ta nu poti sa dormi, atunci ia o camera la un hotel sau motel.

| pufulescu a răspuns:

Ai putea gasi de lucru, depinde si de locul unde esti. Beleaua e domiciliul in Germania, trebuie sa ai unul ca sa te angajeze.