| madalina111 a întrebat:

Peste cateva zile voi incepe a9a si as vrea sa stiu (poate de la cei care au fost in aceeasi situatie)cum este cu limbile straine.in generala prima limba la mine a fost germana si a 2a engleza.in cazul in care nu sunt sau sunt putini cei care au facut germana prima limba eu la ce voi fi avansata? la engleza? sau mai rau la franceza? as dori raspunsuri concrete pentru ca pana acum toti cei care mi-au raspuns nu m-au lamurit deloc.

1 răspuns:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

De obicei în acest caz se împarte clasa...voi cei cu limba germana ve'ti face separat limba împreună cu cei din celelalte clase care sunt în aceeaşi situaţie.