| Intrebarifictivef a întrebat:

Buna!

M-am apucat de fumat de vreo 7 luni si pana acuma am fumat doar dunhil alb,albastru si negru,sobranie gold, winston si inca cateva si m-am gandit sa incerc si Marlboro Gold.
Ce spuneti e bun?

4 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Decizia de a te IMBOLNAVI,iti apartine!
Dar bolile ce vor urma(vor fi afectate creierul, gatul,esofagul,rinichii,inima,cresterea in inaltime,viata sexuala,fertilitatea,somnul, vasele sanguine, ce transporta oxigenul in tot organismul, etc) si mai ales CANCERUL, sigur nu te vor "evita".Vei fi candidatul cel mai bun!

| Intrebarifictivef explică (pentru pietrean):

Da ai dreptate! Dar eu nu fumez zilnic. Fumez odata la 2-3 zile cu prieteni la o cafea un suc... Si atunci fumez 2-3 tigari.

| pietrean a răspuns (pentru Intrebarifictivef):

Sanatatea ta este mai presus decat sa fii "cool"in fata prietenilor.
Chiar si fumatul pasiv, este nociv. Apoi, mirosul de fum de tigara, este oribil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,ramai la primele tigari.Din ce in ce vei ajunge sa fumezi tigari proaste numai din motiv ca au gust bun.Sau sfatul meu e sa le lasi definitiv acuma cat mai poti.