| Sara2 a întrebat:

Buna m-am inscris la un curs de clificare (gratuit datorita somajului) si a spus ca daca ne retragem il platim, nu il platim decat daca muncim si demonstram ca nu ne permite locu de munca sa continuam sau ne rupem o mana un picior etc (d-ne fereste), cursul dureaza toata vara eu as vrea sa ma retrag, voi munci vara asta dar pana in iunie mai e o luna, ce sa fac sa ma retrag? ca nu are sens sa ma mai duc si aceasta luna aiurea, daca stiu ca oricum voi renunta la el, nu as vrea nici sa il platesc

3 răspunsuri:
| matchpoint a răspuns:

Nu inteleg de ce doresti sa te retragi daca ti s-a oferit acesta sansa. Sti cati si-ar dori sa faca un asemenea curs in conditiile tale. In sensul ca pe gratis. Cat mai ai de urmat din curs? Eu cred ca niciodata nu sti cand ai putea avea nevoie de un asemenea curs. Daca ar trebui sa platesti un asemenea curs poate costa peste 700 ron; depinde de curs.
Eu consider ca ar trebui sa-l termini. Oricum bafta. Pa

| Sara2 explică:

Sunt la inceout dar nu suport sa ma duc zilnic acolo m-am dus deja 1 saptamana si m-am plictisit ma irita

| pyma a răspuns:

Daca te retragi, il platesti. Asa ca mai bine du-te pana cand incepi munca. Sa inveti lucruri noi nu are cum sa-ti dauneze.